Programul slujbelor religioase în prima săptămâna din Postul Mare - 2024
|
Luni - Marți | |
06:00 | Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
| Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa |
| Vecernia |
16:00 | Pavecerniţa Mare și Canonul Sfântului Andrei Criteanul |
21:00 | Miezonoptica, Utrenia și Ceasul I |
Miercuri | |
06:00 | Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
| Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa |
| Sfânta Liturghie a Sf. Grigorie Dialogul |
| Paraclisul Maicii Domnului |
| Parastasul Mic |
16:00 | Pavecerniţa Mare și Canonul Sfântului Andrei Criteanul |
21:00 | Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I |
Joi | |
06:00 | Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
16:00 | Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa |
21:00 | Sfânta Liturghie a Sf. Grigorie Dialogul |
| Parastasul Mic |
| Pavecerniţa Mare și Canonul Sfântului Andrei Criteanul |
| Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I |
Vineri | |
06:00 | Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
| Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa |
| Sfânta Liturghie a Sf. Grigorie Dialogul |
| Paraclisul Maicii Domnului |
| Parastasul Mic |
16:00 | Pavecerniţa Mare și Canonul Morţilor |
| Utrenia |
21:00 | Taina Sfântului Maslu |
Sâmbătă | |
06:00 | Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
| Ceasurile III, VI |
| Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur |
| Parastasul Mare |
18:00 | Priveghere |
Duminică | |
08:30 | Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
| Ceasurile III, VI | |
| Sfânta Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare |
18:00 | Vecernia, Utrenia și Ceasul I |
| Paraclisul Maicii Domnului |
Programul slujbelor religioase
|
Luni - Joi |
|
06:00 |
Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului |
|
Ceasurile III şi VI |
|
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur |
|
Parastasul Mic |
Miercuri |
Paraclisul Maicii Domnului (după Sf. Liturghie) |
18:00 |
Ceasul IX , Vecernia, Pavecerniţa Mică |
21:00 |
Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I |
Vineri |
|
06:00 |
Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului |
|
Ceasurile III şi VI |
|
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur |
|
Paraclisul Maicii Domnului |
|
Parastasul Mic |
17:00 |
Ceasul IX, Vecernia, Utrenia şi Ceasul I |
21:00 |
Taina Sf. Maslu |
Sâmbătă |
|
06:00 |
Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului |
|
Ceasurile III, VI şi IX |
|
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur |
|
Parastasul Mare |
18:00 |
Priveghere |
Duminică |
|
08:30 |
Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos |
|
Ceasurile III şi VI |
10:00 |
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur |
18:00 |
Ceasul IX, Vecernia Utrenia şi Ceasul I |
|
Paraclisul Maicii Domnului. |