Română English Deutsch Français λληνικά

"Cel ce primeşte cuvintele Cuvântului lui Dumnezeu, primeşte pe Dumnezeu, primeşte pe Dumnezeu-Cuvântul."

Aug
2017
În data de 14 august 2017, Arhiepiscopia Vadului, Feleacului şi Clujului organizează o procesiune cu plecare la ora 12.00 din Gherla spre Mănăstirea Nicula. Procesiunea va fi condusă de către Înaltpreasfinţitul Părinte Andrei.
May
2017
Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei, în perioada 15 – 16 mai 2017, la Mănăstirea Nicula, va avea loc Conferinţa Societăţii Bibliştilor Ortodocşi Români.
Apr
2017
Sfântul Praznic al Învierii Domnului nostru Iisus Hristos să sporească neîncetat în sufletele noastre credinţa, nădejdea şi dragostea, iar Cel ce a biruit moartea, să ne învrednicească de împărtăşirea slăvitei Sale Învieri!
Adevărat a înviat!
Arhim. Nicolae Moldovan cu obştea Mănăstirii Nicula
separator
© 2017 Mânăstirea Nicula - Toate drepturile rezervate.
web site hit counter Crestinism Ortodox.com