Română 

"Avem astazi nevoie de o credinta simpla. Ea trebuie cautata pretutindeni si preferata oricarei intelepciuni."



Programul slujbelor HRAM 2019

Luni 12 august
06:30 Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
18:00 Ceasul IX, Vecernia şi Acatistul Adormirii Maicii Domnului
21:00 Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Marți 13 august
06:00 Acatistul Acoperământului Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
15:00 Taina Sfântului Maslu
18:00 Ceasul IX, Vecernia şi Acatistul Adormirii Maicii Domnului
21:00 Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Miercuri 14 august
07:00 Acatistul Acoperământului Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
12:00 Taina Sfântului Maslu
18:00 Vecernia cu Litie - Slujeşte IPS Mitropolit Andrei Andreicuţ în sobor de arhierei, preoţi şi diaconi
21:30 Scoaterea Icoanei făcătoare de minuni a Maicii Domnului
22:00 Utrenia şi Prohodul Maicii Domnului
Molitfele Sfântului Vasile cel Mare
Joi 15 august - Adormirea Maicii Domnului
05:00 Sfânta Liturghie în biserică
08:00 Acatistul Adormirii Maicii Domnului
09:00 Sfânta Liturghie arhierească în sobor de arhierei, preoţi şi diaconi Predică – ÎPS Mitropolit Andrei Andreicuţ


Programul slujbelor religioase 1 - 13 august 2019

Luni - Joi
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
Miercuri* *Paraclisul Maicii Domnului
Parastasul mic
18:00 Ceasul IX, Vecernia
Acatistul Adormirii Maicii Domnului
21:00 Miezonoptica, Utrenia si Ceasul I
Vineri
06:00 Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
Paraclisul Maicii Domnului
Parastasul mic
18:00 Ceasul IX, Vecernia
Acatistul Adormirii Maicii Domnului
21:00 Taina Sf. Maslu
Sambătă
06:00 Utrenia
Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
Parastasul mare
18:00 Priveghere
Duminica
08:30 Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
18:00 Ceasul IX, Vecernia si Utrenia
Paraclisul Maicii Domnului


Programul slujbelor religioase

Luni - Joi
06:00 Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Parastasul Mic
Miercuri Paraclisul Maicii Domnului (după Sf. Liturghie)
18:00 Ceasul IX , Vecernia, Pavecerniţa Mică
21:00 Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Vineri
06:00 Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Paraclisul Maicii Domnului
Parastasul Mic
17:00 Ceasul IX, Vecernia, Utrenia şi Ceasul I
21:00 Taina Sf. Maslu
Sâmbătă
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI şi IX
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Parastasul Mare
18:00 Priveghere
Duminică
08:30 Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
Ceasurile III şi VI
10:00 Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
18:00 Ceasul IX, Vecernia Utrenia şi Ceasul I
Paraclisul Maicii Domnului.


© 2019 Mânăstirea Nicula - Toate drepturile rezervate.